Aktivity na Slunečném pobřeží a okolí

Aktivity na Slunečném pobřeží a okolí

Pokud nepatříte mezi turisty, kteří chtějí dovolenou strávit jen na pláži, věřte, že na Slunečném pobřeží se nudit určitě nebudete. Možností, jak strávit den a jak zažít něco nového, je totiž víc než dost. Výběr toho nejlepšího co byste neměli minout:

Rybářská vesnička Nessebar

Vesnička Nessebar, která leží nedaleko od Slunečného pobřeží, se právem řadí mezi památky UNESCO, zároveň jde o nejstarší místo v celém Bulharsku a o jedno z nejstarších míst v celé Evropě. Nečekejte proto žádné moderní stavby, ale užívejte si klid a procházku podél zbytků románských zdí či tradičních dřevěných domů. Co takhle pozorovat rybáře z některé z lokálních restaurací nebo malých, útulných kaváren? Můžete jim tiše závidět, jak se krásně lopotí a přitom si z pohodlného křesílka na terásce restaurace Emona. Nebo můžete navštívit některý z mnoha kostelů či historické kláštery. Vstup je sice zpoplatněný, zaplatíte však maximálně 3 leva, což za onen zážitek rozhodně stojí. Návštěvu můžete zakončit osvěžujícím koupáním se na kilometrové pláži, odkud je krásný výhled právě na Slunečné pobřeží. Odtud sem jezdí autobusy, lodě, nebo můžete využít taxi (u taxi si dejte pozor, ať vás moc nenatáhnou, funguje to jako u nás).

Co vidět v Nessebaru:

  • Větrný mlýn
  • Zřícenina kostela svaté Sofie – vážně moc pěkné a přímo uprostřed poloostrova
  • Restaurace Emona jejich čerstvé, grilované rybičky „caca“ na terase při západu slunce
  • Bistro Avera a jejich „skara“ – grilované maso, hlavně „kebabče“ a „kjufte“

 

Lunapark a Action Aquapark

Co byste řekli tomu, kdybyste si jeden den užili atrakcí místního lunaparku? Zabavíte se nejen vy, ale i vaše děti, které vám za tento zážitek určitě poděkují. Pro všechny věkové kategorie jsou zde nachystány skluzavky, díky kterým si užijete krásný akční den. Přímo v areálu se také nachází restaurace, kde si můžete doplnit energii, do lunaparku totiž není povoleno přinášet vlastní jídlo. Tekutiny můžete doplňovat v baru přímo u bazénu. Z několika míst Slunečného pobřeží vás autobus doveze zdarma až do lunaparku. Vstup stojí 34 leva na celý den a 24 leva na půl dne pro dospělé, děti zaplatí o něco méně.

 

Vyhlášené bary a diskotéky

Něco pro dospělé, kteří si chtějí užít dovolenou i v noci. Slunečné pobřeží nabízí zábavu na místních diskotékách, a výběr je opravdu veliký. Turisty velice oblíbený je například Bubble Beach bar, který se nachází přímo na pláži. Vychutnat si můžete některý ze široké nabídky koktejlů, často se také pořádají různé akce, kdy například za dva koktejly zaplatíte cenu jednoho. Kromě skvělých dýdžejů si můžete poslechnout i živou hudbu a tančit až do samého rána nejen na balkánské rytmy. Pozor na agrasivní Angličany, kteří to rádi přehánějí. Nikdy se mi nestalo, že bych na diskotéce nebo v baru zažil nějakou bitku. Při jakémkoli náznaku problému vždy okamžitě zasáhla ochranka. Proto se nemusíte bát, pokud to ovšem nejste vy, kdo dělá nepříjemnosti :-).

 

Výlety lodí za delfíny

Někdo chtěl být v dětství popelářem, někdo kosmonautem a někdo zase snil o tom, že bude kormidlovat loď, ideálně pirátskou. A i když už zřejmě nejste děti, můžete si svůj sen splnit, tedy skoro. Vydejte se na výlet lodí, třeba katamaránem, a užijte si den na moři. Výlety trvají zhruba čtyři hodiny a vyjdou vás na přibližně 60 leva na osobu. Kromě nápojů je v ceně zahrnuto i jídlo. Až vám vyhládne, určitě přijde vhod trocha sportu v podobě plavání na širém moři nebo šnorchlování. Za jízdy si dávejte pozor, možná uvidíte i delfíny, a nezapomeňte poprosit kapitána, aby vám předal velení.

 

Vodní sporty nejsou jen plavání

 Už jste z toho polehávání na pláží celí ztuhlí? Pak není nic lepšího než si trochu zasportovat. Co si takhle vyzkoušet sporty, které si na českých rybnících pravděpodobně nevyzkoušíte? Vodní lyže, surfařské prkno, skútry nebo jetski čekají, až je trochu provětráte. Nezapomeňte se nechat zvěčnit, jak sjíždíte vlnu, ať se máte čím pochlubit kolegům v kanceláři.
Kolik stojí adrenalinové aktivity:

  • Parasailing
  • Jetski
  • Banán
  • Létající podložka

 

Úžasné procházky pro promenádě

Přímo na Slunečném pobřeží se můžete vydat na příjemné procházky. Zvolte raději podvečer, kdy už není přehnaně horko, a vydejte se na místní promenádu nazývanou Panorama. Zde je totiž všechno – luxusní hotely na druhé straně písečné pláže a mezitím vším restaurace, kavárny a malé obchůdky, které lákají k nákupu některých z typických bulharských suvenýrů, například keramiky, ručně vyšívaných šátků nebo místní pálenky rakija. Tu si také nezapomeňte přivézt s sebou. Prakticky vždy je to velmi kvalitní alkohol za skvělou cenu. Sedmičku mé oblíbené Karnobatské seženete od 8 leva (cca 108 korun).

 

Kdo nebyl na trhu nebyl v Bulharsku

 Bulharské venkovní trhy, jinak řečeno pazar, jsou nejen skvělé k nákupům, ale také jde o nezapomenutelný kulturní zážitek. Oči budete mít navrch hlavy z toho, jací jsou Bulhaři skvělí obchodníci, určitě neodoláte jejich pokřikům vyzývajícím k nákupu právě u nich. Ale pozor! Pokud vás k nákupu opravdu zlákají, nezapomeňte smlouvat, což je taková místní zvláštnost. Bulhaři nesmlouvají, platí cenu, kterou jim řeknou. Turisté, ačkoli v drtivé většině případů dostanou cenu stejnou, se smlouvat snaží a občas jsou i úspěšní. Doporučujeme zaručeně vyzkoušet růžová rajčata, která jsou zde nejlepší na světě. Neporovnávejte je s rajčaty ze supermarketů, které jsou jedno jak druhé. Pokud jsou rajčata u stopky ještě zelená, nevadí to. Úplně stejně nevadí, pokud jsou napraskaná, otlačená a cokoli jiného. Rajčata jako ze supermarketu seženete také, pěstují se v místních sklenících a oranžeriích a chutnají… no jako ze supermarketu.

TOPlist